Kjenn dine planter! Slik kan vi bidra til å dempe naturtapet!

Praktisk info

Dato: 28.02.25

Tidspunkt: 18:00 - 19:00

Adresse: Mostun natursenter, Henrik Ibsens gate, Stavanger, Norge

Forening: Jærsoppen

Region: Rogaland

Antall ledige plasser: 1

Pris fra: Gratis

Ledere

Marlena M. Hamre

94849686

mmh@lyse.net

Arrangementet er stengt for påmelding

Møte for nyttevekstkyndige og andre interesserte

Foredragsholder: Inger Auestad – Høgskulen på Vestlandet

Inger Auestad underviser i plantekunnskap ved Høgskulen på Vestandet (i Sogndal), og holder elles jevnlig foredrag for et bredt publikum.

Med utgangspunkt i boka hun ga ut i fjor, Planter i Norge – ville vekster i vår nære natur – forteller hun om plantemangfoldet i Norge, og deler tips til hvordan man kan bli bedre til å kjenne igjen både ville og tamme planter. I foredraget vil hun også snakke om det pågående naturtapet, med eksempel fra Rogaland, og peke på at naturglede og -engasjement er avgjørende for en bedre framtid både for oss og naturen rundt oss.

Oppmøtedetaljer

Mostun natursenter ligger like ved turstien rundt Mosvatnet, et drøyt steinkast fra Stavanger kunstmuseum. Nærmeste busstopp er ved Tjensvollkrysset i Madlaveien. Her er det opptil 30 avganger i timen på dagtid. Flybussen og Kystbussen har også holdeplass ved Tjensvollkrysset.

Parkering er forbudt ved Mostun natursenter. Nærmeste parkering er i P-huset ved Stavanger Idrettshall (se kart) eller på p-plassen ved Tjensvoll gravlund.