Guidet plantevandring etter spiselige ville vekster
Foto: Privat foto
Praktisk info
Dato: 07.03.26
Tidspunkt: 12:00 - 14:00
Forening: Jærsoppen
Region: Rogaland
Pris fra: Gratis
Ledere
Bli med på en plantevandring etter spiselige ville vekster på Grødem
Dette er en tidlig vårtur, der vi skal se på hva som allerede har begynt å spire fram av spiselige ville planter. I tillegg tar vi en tur i fjæra for å se etter litt tang. Det er ikke nødvendig med noen forkunnskaper i sanking.
Dette er en lett tur på ca. en kilometer på Grødem i Randaberg. Plantevandringen vil ta ca. to timer, da det er mange stopp på veien for å studere de ville vekstene. Nøyaktig oppmøtested vil du få informasjon om når plantevandringen nærmer seg.
Velkommen med på en lærerik tur med nyttevekstkyndig Kristine Enger (@sankeliv) som din lokale guide og turleder!
NB: Er du allerede påmeldt til Turlederkurset som går av stabelen 4. og 7. mars også med Kristine Enger, skal du ikke melde deg på her i tillegg.