Den store artsjakten 2025

Praktisk info
Dato: 07.06.25
Tidspunkt: 14:00 - 16:00
Adresse: Breivikveien 29, Stavanger, Norge
Forening: Jærsoppen
Region: Rogaland
Antall ledige plasser: 20
Pris fra: Gratis
Bestill / Meld på
Påmeldingsfrist: 06.06.2025 23:00
Vi skal finne og registrere flest mulig arter i løpet av en dag
Med «Den store artsjakten» ønsker vi å skape et øyeblikksbilde av artene vi kan finne i Norge. Eksperter og naturinteresserte møtes og jobber sammen, og på Artsjakten-arrangementene rundt omkring i landet kan nye artsjegere lære seg å kartlegge utvalgte, lokale arter og å legge artene inn i Artsobservasjoner.no.
Botaniker Olav Balle vil hjelpe oss med å bestemt de plantene vi finner. Turen i år vil gå fra blokkene i Lervig langs turstien. Vi møtes på parkeringsplassen utfor KIWI- butikken i Breiviksveien 29.
Samtidig er det en konkurranse:
Hvilken artsjeger finner flest arter? Hvilken forening og lokalforening registrerer flest arter? Hvilket lokale arrangement finner flest arter? Hvilken kommune får flest registrerte arter. Det blir flotte premier i ulike klasser fra Natur og Fritid.
Dette er et samarbeid med Sabima. https://www.sabima.no/arrangement/den-store-artsjakten-2025/
Turlederne vil hjelpe til med bestemmelse av planter og sopp og informasjon om hvordan en registrerer funna i Artsobservasjoner.no
Det er fullt mulig å delta sammen med barn!
Ta med GPS, mobil eller kart, samt noe å notere på/med.
De som bare har lyst til å lære navnet på de plantene vi ser når vi går tur er også velkomne til å være med.
Meld dere på på forhånd. Det er gratis for alle som vil være med.
Oppmøtedetaljer
Buss nr. 4 stopper like ved oppmøteplassen. Det er noen gratis parkeringsplasser i nærheten og mange med parkometer.
